RAKETY

   ULTIMATE FRISBEE TEAM

KDO SE MŮŽE PŘIDAT

Otevřené dveře má u nás každý, kdo věkově patří do jedné z našich kategorií. Nezáleží na tom, zda jsi holka nebo kluk, kolik máš sportovních zkušeností nebo z jaké sociální skupiny pocházíš.

Momentálně jsme složeni téměř půl na půl holky a kluci. Potkávají se u nás mladí lidé ze středních a vysokých škol a také pracující. Máme mezi sebou jak celoživotní sportovce, tak také hráče, pro které je ultimate frisbee prvním vážnějším sportem v životě.

PRVNÍ TRÉNINK

Přijít vůbec poprvé na trénink může být ta nejtěžší věc na celém frisbee. Víme, jaké to je přijít do cizího kolektivu, kde nikoho neznáme – proto se budeme snažit udělat maximum pro to, aby to bylo pro tebe co nejmíň stresující.

Na každém tréninku máme kromě hlavního trenéra i trenéra pro nováčky, který má všechen čas na to, aby ti trpělivě vysvětlil a ukázal úplné základy frisbee. Nemusíš se tedy bát, že tě rovnou hodíme mezi hráče a necháme tě v tom plavat.

Kde přesně trénujeme a kudy se dostaneš do šatny nebo na hřiště, najdeš v záložkách jednotlivých kategorií (A-tým, U15).

S sebou potřebuješ jen sportovní oblečení, pití a sportovní obuv – pokud máš kopačky nebo turfy, tak je ideálně vem. Pro začátek ale bohatě stačí boty na běhání nebo třeba sálovky. V šatnách jsou pak k dispozici sprchy.

Už chvíli před začátkem tréninku se chodí naši hráči na hřiště rozházet. Trénink jako takový ale začíná přivítáním, při kterém trenéři nastíní, co se bude na daném tréninku dít. Pokud je mezi námi někdo nový, tak si v kolečku řekneme jména. Následuje proběhnutí a rozcvička. Potom už jdeme na samotné frisbee – různá herní cvičení na házení, nabíhání, obranu, taktiku apod. Všechno trenéři vždy ukážou a vysvětlí. Potom máme cca 5 minut přestávku, při které má někdo z trenérů nebo zkušenějších hráčů zamyšlení nad nějakým tématem z křesťanského, morálního a sportovního pohledu – nemusíš se bát, nikdo po tobě nebude nic chtít. Pak se rozdělíme do týmů a jdeme hrát tréninkový frisbee zápas.

CENA

Prvních několik tréninků máš zdarma – vyzkoušíš si frisbee, poznáš trenéry a hráče, a pak se rozhodneš, jestli chceš pokračovat.

Týmové příspěvky má každá kategorie nastavené zvlášť. Vychází to z jiného množství tréninků, startovných na turnajích, potřebném vybavení atd. Bohužel nemáme vlastní hřiště, takže většina peněz z příspěvků jde na pronájmy hřišť.

Více informací k cenám najdeš v sekcích jednotlivých kategorií.

REGISTRACE

Zapojit se v průběhu sezóny (září – červen) můžeš i bez registrace. Pokud se k nám plánuješ přidat na další sezónu od září, tak doporučujeme vyplnit před-registraci. Není to nic závazného, ale budeme s tebou počítat, pošleme všechny důležité informace a své místo v týmu budeš mít, i kdyby se přihrnulo nespočet zájemců.

Před-registraci doporučujeme hlavně pro zájemce o novou kategorii U15, která se bude otevírat v září 2023.

CHCEŠ VĚDĚT VÍC?

Máš nějakou otázku?
Nejsi si jistý/á, jestli je to pro tebe?
Nerad/a chodíš mezi lidi, které neznáš?

Napiš nám na instagram nebo facebook a Adéla ti ráda odpoví, poradí a pomůže.

Napsat nám můžeš taky na mail: martin.vejvoda98@gmail.com